EU je ako potemkinovská dedina

28.08.2018

Zvyčajne píšem o témach súvisiach s tlačou, či podnikaním. Ani teraz tomu nebude inak, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá. Európska Únia je najlepší nápad od konca druhej svetovej vojny. Spoločenstvo národov v zóne voľného pohybu tovaru, osôb a kapitálu, vzájomná spolupráca.
Ušľachtilé ideály však v posledných rokoch trhá na kusy byrokratická mašinéria. Vyvolená kasta euroúradníkov zmenila EU na pravú potemkinovskú dedinu.
Na podnikanie v EU to má však zdrvujúci dopad. Záplava nových a stále nezmyselnejších noriem pomaly, ale isto znemožňuje malé podnikanie. Zákony slúžiace občanom EU vystriedali samoúčelné normy odtrhnuté od reality, tvorené úradníkmi bez akejkoľvek zodpovednosti za napáchané škody.My v slávnej a najpokrokovejšej EU sme lídrami v ekologickom a trvalo udržateľnom prístupe k prírode.
My odpad nevyhadzujeme ako nejakí barbari, my ho recyklujeme = roztriedime a zrecykl.... pošleme loďou do Číny.
Naše autá neprodukujú emisie, my jazdíme na elektromobiloch = vôbec nám neprekáža, že konvenčné auto vyprodukuje počas prevádzky menej CO2 ako elektrické. Dôležité je, že nemá výfuku nás.
Afrika a Ázia sypú plastový odpad rovno do mora, moria sú tak plné plastových obalov. Riešenie euroúradníka? Zakážeme plastové tašky v EU. Však logicky :-)
Čína už náš odpad nechce, má dosť vlastného. EU sa teda topí v odpade, pekne roztriedenom a pripravenom na recykláciou - keby mal kto. Záchranou je ako zvyčajne Poľsko, kam sa na voľné skládky odpad vyváža. Je to ale zdá sa veľmi nebezpečný artikel, pretože niekoľko desiatok preplnených skládok v Poľsku už od začiatku roka "náhodne" vyhorelo do tla. Na druhej strane, aspoň sa uvoľnili kapacity na skládkovanie.
Naši starostliví euroúradníci už teraz pracujú na novej smernici obmedzujúcej emisie automobilov. Ide predsa o blaho celej planéty a nie iba o naše. Čína síce vyprodukuje za 3 týždne viac emisií, ako všetky autá v EU za rok, taký detail ale úradníka od vymýšľania ďalších nezmyslov neodradí. Nejako svoju zbytočnú existenciu obhájiť musí a preto je činorodý.


Keby si niekto náhodou myslel, že iba bezdôvodne haním múdrych a komplexne vzdelaných euroúradníkov...
https://science.hnonline.sk/biologia-a-chemia/1789785-na-pokraji-plastovej-kalamity-svet-riesi-co-robit-s-odpadom
https://auto.idnes.cz/diesel-elektromobil-analyza-adac-tesla-dyk-/automoto.aspx?c=A180329_141634_automoto_taj
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/pozary-skladek-odpadu-polsko-dovoz-odpadky-zivotni-prostredi-henryk-kowalczyk_1806041400_haf,
https://auto.idnes.cz/nemecko-zeleni-ekologie-elektromobil-dws-/automoto.aspx?c=A180626_075204_automoto_Fdv

www.onlinetoner.sk