Blog

Kuriérne služby rozposielajú v týchto dňoch svojim zákazníkom e-maily, v ktorých im oznamujú plošné zvýšenie cien prepravy o 20% a to už od 1.10.2018. Zdraženie je pochopiteľné. Všetci zamestnanci od účtovníčky až po kuriéra chcú vyššiu mzdu a keďže počet prepravovaných zásielok nemá kam rásť, zvýšenie cien je logickým vyústením.

Zvyčajne píšem o témach súvisiach s tlačou, či podnikaním. Ani teraz tomu nebude inak, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá. Európska Únia je najlepší nápad od konca druhej svetovej vojny. Spoločenstvo národov v zóne voľného pohybu tovaru, osôb a kapitálu, vzájomná spolupráca.
Ušľachtilé ideály však v posledných rokoch trhá na kusy byrokratická...

Je lepší pigmentový, alebo dye-based atrament? Skôr, ako odpovieme na túto otázku, definujme si základné pojmy.
Pigment - nerozpustné farbivo
Dye base - rozpustné farbivo
Gamut - schopnosť zobraziť farbu

Angličtina je svetový komunikačný jazyk. Je dobre, že už malé deti učíme ako prvý cudzí jazyk práve angličtinu. Ak sa chcem dohovoriť s Číňanom, som vďačný za angličtinu, pretože uznajte, učiť sa mandarínku čínštinu nie je práve lákavá predstava. Všetkého však veľa škodí a v prípade angličtiny to platí dvojnásobne.

GDPR

25.05.2018

Posledné dni sa nesú v znamení miliardy zbytočných e-mailov zaslaných na základe nariadenia EU známeho ako General Data Protection Regulation, čiže GDPR.

Už snáď tisíckrát ste počuli nariekanie podnikateľov, ako zle sa im žije, aké malé peniaze zarábajú a ako sa len nalopotia. Štát nás zdiera, úradníci šikanujú....no nevykašlem sa na to? Nie, nevykašlem!

Sme malá Slovenská firma, ktorá nedávno oslávila 14 rokov existencie a už od roku 2010 sme držiteľom certifikátu NAKUPUJBEZPEČNE.SK.

V našej ponuke nájdete kompatibilné tonery, atramentové kazety, atramenty na plnenie, či fotopapiere, ktoré sú plnohodnotnou alternatívou k originálnym produktom. Nákupom u nás ušetríte minimálne 70% nákladov na tlač v porovnaní s originálom. Na všetky tonery poskytujeme záruku 36 mesiacov, alebo do vypísania. Samozrejmosťou je poradenstvo a rýchle...