Prečo podnikám?

25.04.2018

Už snáď tisíckrát ste počuli nariekanie podnikateľov, ako zle sa im žije, aké malé peniaze zarábajú a ako sa len nalopotia. Štát nás zdiera, úradníci šikanujú....no nevykašlem sa na to? Nie, nevykašlem!

Je 100% pravda, že štát robí všetko preto, aby komplikoval podnikanie (špeciálne to malé), zavádza nové administratívne nezmysly a na podanie daňového priznania aby ste pomaly zamestnali tým NASA. Nenávratne preč sú tie doby, kedy na podanie daňového priznania stačila logika a kalkulačka. Napriek tomu masa drobných podnikateľov, k akým sa radím aj ja, nemizne. Každým rokom je podnikanie zložitejšie, tak prečo nespravíme to čo socialisti požadujú a nejdeme makať do korporácie? 

Odpoveď za mňa je SLOBODA.  Milujem slobodu, slobodné myslenie, slobodné konanie. Mám dvoch synov a nebyť toho, že som pánom svojho času, zmeškal by som veľa dôležitých udalostí v ich životoch. Nevidel by som ich prvý školský deň, či ocenenie na konci školského roka. Nemohol by som ich zaviezť k lekárovi, alebo ich len tak v piatok popoludní vziať na zmrzlinu. Keďže si svoj pracovný čas zadeľujem sám, vidím svoje deti vyrastať a užívam si to. Áno, nemám bavorák, ani každoročnú luxusnú dovolenku. To by som musel obchodovať so štátom a na to nemám žalúdok. Nemám ani luxusnú vilu,  ale iba malý 4 izbový dom, ktorý budem ešte 20 rokov splácať. Reálne mám nižší príjem ako kindermanažéri v korporáciách, ale zároveň  mám neskutočné bohatstvo. Mám milujúcu manželku, zdravé deti a nádej, že o mnoho rokov budem môcť vybudovanú firmu odovzdať svojim synom, aby nezačínali od nuly, tak ako ja. 

Aj keď súdruhovia nenávidia slobodných a nezávislých ľudí, ja si slobodu  vziať nenechám. 

www.onlinetoner.sk